Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Bezpieczeństwo... - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo fizyczne (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Bezpieczeństwo... (/showthread.php?tid=116)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Bezpieczeństwo... - Maniek - 10.04.2022

Najlepiej mieć dobrą kondycję i mieć jakieś doświadczenia z jakiejś bitki ulicznej czy sportowej w formie boksu czy MMA. Niestety nie każdy ma takie umiejętności, więc warto się wyposażyć przynajamniej w jakiś dobry miotacz gazu, ale  taki duży, a nie pierdzik taki malutki Big Grin do tego nie zaszkodzi schować jakże przydatnej i zajmującej mało miejsca pałki teleskopowej. Pistolet typu "RAM" na kule gazowe też jest dość skuteczny, ale sporo droższy niż powyższe przedmioty.


RE: Bezpieczeństwo... - dimiliki - 10.04.2022

jeszcze rękawiczki jakieś ciękie kominiarka i ochraniacz na zęby w kieszeni Big Grin


RE: Bezpieczeństwo... - Maniek - 10.04.2022

Albo wstarczą okulary, bo ponoć okularników i kobiet nie biją Big Grin


RE: Bezpieczeństwo... - Zenez - 11.04.2022

Ewentualnie tulipan z szklanej butelki mógłbym również się przydać


RE: Bezpieczeństwo... - Mariusz Sanitariusz - 11.04.2022

(11.04.2022, 01:18)Zenez napisał(a): Ewentualnie tulipan z szklanej butelki mógłbym również się przydać

Butelka jak dostawałem brała mnie wściekłość mam szramy na ryju tylko po tym a gościu stracił wzrok w jednym oku po takiej frajerskiej akcji .   Osobiście polecam maczety, ja codziennie odkąd kupiłem to sobie ćwiczę z nią ruchy, mam tez zamiar nauczyć walczyć sie na dwa noże/maczety . Smile


RE: Bezpieczeństwo... - hulerkfow23 - 11.04.2022

Jesli ktos chce być bezpieczny to przede wszystkim powinien unikac walki. Na ulicy bywa różnie, możesz ćwiczyć 15 lat MMA, a ktoś podejdzie, nie będziesz się spodziewal i zgasi Ci światło w 5 sekund.

Co do broni białej czy innych przedmiotów do samoobrony, to polecam ich używać w ostateczności. Pamiętajcie, że jak wyciągnięcie palke teleskopowa musicie liczyć się z tym, że napastnik może wyciągnąć nóż. Większość nieprzyjemności da się uniknąć nie grając herkulesa i chowając ego do kieszeni. Każdy kto dluzej cwiczy sztuki walki powie wam, że to właśnie prawdziwa sila. Umiejetnosc panowania nad sobą i logicznego myślenia. Szczególnie kiedy jesteśmy z osoba, która otwartej walki wolałaby uniknąć.

Jesli ktos zachowuje się agresywnie należy starać się zachować dystans mniej więcej długości naszej ręki. Zazwyczaj jak ktos coś do nas ma wrecz na nas napiera. Jeśli robi to dlugo i widac, ze nic innego nie pomoże to trzeba działać. Reszta to juz pamięć miesniowa jak ktos sie nie bije, nie cwiczy to jej nie ma. Ważna jest psychika, żeby być zdecydowanym, jak pożre nas strach i niepewność to zazwyczaj juz przegraliśmy.


RE: Bezpieczeństwo... - Szyderca - 11.04.2022

(10.04.2022, 23:13)Maniek napisał(a): Albo wstarczą okulary, bo ponoć okularników i kobiet nie biją Big Grin

Hehe dobre to było

(11.04.2022, 08:17)hulerkfow23 napisał(a): Jesli ktos chce być bezpieczny to przede wszystkim powinien unikac walki. Na ulicy bywa różnie, możesz ćwiczyć 15 lat MMA, a ktoś podejdzie, nie będziesz się spodziewal i zgasi Ci światło w 5 sekund.

Co do broni białej czy innych przedmiotów do samoobrony, to polecam ich używać w ostateczności. Pamiętajcie, że jak wyciągnięcie palke teleskopowa musicie liczyć się z tym, że napastnik może wyciągnąć nóż. Większość nieprzyjemności da się uniknąć nie grając herkulesa i chowając ego do kieszeni. Każdy kto dluzej cwiczy sztuki walki powie wam, że to właśnie prawdziwa sila. Umiejetnosc panowania nad sobą i logicznego myślenia. Szczególnie kiedy jesteśmy z osoba, która otwartej walki wolałaby uniknąć.

Jesli ktos zachowuje się agresywnie należy starać się zachować dystans mniej więcej długości naszej ręki. Zazwyczaj jak ktos coś do nas ma wrecz na nas napiera. Jeśli robi to dlugo i widac, ze nic innego nie pomoże to trzeba działać. Reszta to juz pamięć miesniowa jak ktos sie nie bije, nie cwiczy to jej nie ma. Ważna jest psychika, żeby być zdecydowanym, jak pożre nas strach i niepewność to zazwyczaj juz przegraliśmy.
I tu się zgadzam w 100% nawet można dostać przypadkowo kose i nic ci nie pomoże sztuka walki. Tak jak napisałeś najlepiej unikać awantur , a jak się już zdarzy to lepiej być opanowanym i zdecydowanym na obronę bo strach to zły doradca. Chodz nie zawszę,  nie raz strach potrafi dodać kopa Smile bynajmniej ja tak mam. Pozdrawiam.


RE: Bezpieczeństwo... - dimiliki - 11.04.2022

wiadomka najlepiej unikac nie ma co ryzykowac też jestem tego zdania ,czasami się nie da i trzeba komuś obić ryja ale nie jestem zwolennikiem sprzetu i zaczepek ulicznych


RE: Bezpieczeństwo... - Maniek - 11.04.2022

Oczywiście, że najlepiej unikać bitki i jestem za tym całym sercem, ale niestety realia są takie, że np. ktoś kto "wychowywał" się na ulicy (w dodatku w najgorszej dzielnicy na mieście) ten wie, że to bardzo często jest niemożliwe. W takiej sytuacji lepiej być przygotowanym na najgorsze i mieć jakieś możliwości obrony.


RE: Bezpieczeństwo... - dimiliki - 14.04.2022

No racja racja