Dopal.org - Forum Dyskusyjne o U偶ywkach i RC
Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o U偶ywkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dzia艂: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dzia艂: Pozosta艂e 艣rodki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- W膮tek: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony (/showthread.php?tid=1189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 22.01.2023

Lady Giwera
Fajnie馃槉聽 We dw贸jk臋 zawsze ra藕niej 馃槑
Wiatam na grzybowej drodze.

Napiszesz co艣 o efektach pierwszej pr贸by?
Jak d艂ugo trwa艂a, jakie dawki, zaobserwowane zmiany po kuracji, mo偶e jakie艣 przemy艣lenia, pomys艂y???


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Lady Giwera - 28.01.2023

kot_kreskowy聽mega pozytyw. Oboje, wraz z partnerem modyfikowali艣my dawki w trakcie Smile聽0,5 -1 wieczorem dla mnie optymalnie. Zamkn臋lam si臋 w ksi膮偶kowyc 2-3 miesi膮cach.聽 Jestem zdrowa, ale efekty bardzo wyra藕ne. Przybli偶臋 w kolejnym po艣cie, temat szeroki.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - C84S - 04.02.2023

kot_kreskowy聽ja przewa偶nie jad艂em muchomora na pusty 偶o艂膮dek lub odczeka艂em godzin臋-dwie od ostatniego posi艂ku, by m贸g艂 si臋 odpowiednio wch艂on膮膰. Przetestuj. Z tego co widzia艂em jesz muchomora odrazu po posi艂ku


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 05.02.2023

C84S
W moim przypadku nie mog臋 tak zrobi膰, mam zbyt wra偶liwy 偶o艂膮dek.
I tak my艣l臋 nad zmniejszeniem dawki o po艂ow臋, bo za bardzo mnie to przeczyszcza.
Co ciekawe, samo oczyszczanie organizmu nie nast臋puje jako艣 r贸wnomiernie.
Oczywi艣cie, du偶e znaczenie b臋dzie mia艂o spo偶ywane jedzenie, ale odczuwam wra偶enie, 偶e du偶o istotniejsze b臋d膮 dawki substancji aktywnych zawarte w amanicie.


W innym temacie grzybowym, PUDZILLA聽wspomnia艂 o nier贸wnomiernej zawarto艣ci聽substancji aktywnych w kapeluszu, przez co trudno jest uzyska膰 w艂a艣ciw膮 dla siebie dawk臋.
I to w艂a艣nie odczuwam. Raz dzia艂a to mocniej, a raz s艂abiej pomimo stosowania tej samej wagi grzyba.

Zastanawiam si臋, czy nie by艂oby lepszym, przygotowanie odwaru z kapelusza i spo偶ywanie go w formie p艂ynnej.
W tej sytuacji rozk艂ad substancji b臋dzie r贸wnomierny.
Z tym, 偶e w przypadku odwaru powstaje problem z pocz膮tkowym wstrzeleniem si臋 w ilo艣膰 p艂ynu do wypicia - czyli z ustaleniem w艂a艣ciwej dla siebie dawki i jeste艣my zmuszeni ustala膰 to metod膮 pr贸b i b艂臋d贸w.
Niekt贸rzy amanito偶ercy聽sugeruj膮 nawet taki odwar na pocz膮tku przygody z amanit膮聽i spo偶ywanie go 艂y偶eczk膮.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 22.02.2023

Robi艂am sobie mikrodozowanie jesieni膮. Zebra艂am kilka 艂adnych kapeluszy podczas spaceru po lesie. Polecam szuka膰 w brzozach. zdarzaj膮 si臋 te偶 pod innymi drzewami ale w brzozach naj艂atwiej mi si臋 szuka艂o. Wzi臋艂am same kapelusze, n贸偶ki wywali艂am a z kapeluszy wykroi艂am blaszki. Pozbywanie si臋 blaszek nie by艂o 艂atwe ale wyczyta艂am gdzie艣 偶e najbardziej interesuj膮c膮 cz臋艣ci膮 grzyba jest czerwona sk贸rka i 偶贸艂ta warstwa pod ni膮. Tak przygotowane kapelusze ususzy艂am w suszarce do grzyb贸w. Podobno kapelusze powinny po suszeniu sobie pole偶akowa膰 ale stwierdzi艂am 偶e przy mikrodawkach to nie b臋dzie mia艂o a偶 takiego znaczenia. Przez oko艂o 2 tygodnie jad艂am przed snem ma艂y kawa艂ek kapelusza i zapija艂am herbat膮. Nie polecam zapijania sam膮 wod膮 bo przy takim po艂膮czeniu kr臋ci艂o mnie w brzuchu. Najlepsza okaza艂a si臋 lekko ciep艂a herbata. Kawa艂ek kapelusza zwija艂am w kulk臋 tak膮 mniej wi臋cej wielko艣ci m&msa i 艂yka艂am jak tabletk臋.
Efekty:
- g艂臋bszy sen, wra偶enie lepszego wyspania na noc
- ciekawe sny, czasem 艣wiadome
- lekka poprawa humoru
- ciekawe wra偶enia przy zasypianiu np. poczucie obecno艣ci Wielkiego Grzyba albo lekkiego unoszenia si臋
Grzybola spo偶y艂am w ramach szama艅sko naukowego eksperymentu i absolutnie nie zach臋cam nikogo do zbierania i jedzenia grzyb贸w bez niezb臋dnej wiedzy na ten temat.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Aladina - 23.02.2023

Ja si臋 przymierzam do mikro dawkowania w nast臋pnym roku, troch臋 ju偶 poczyta艂am i chc臋 spr贸bowa膰 tego Magicznego Grzyba - cho膰 od zawsze twierdzi艂am, tzn wm贸wili mi 偶e jest 艣miertelnie truj膮cy


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 23.02.2023

Pog艂oski o tym 偶e czerwone muchomory s膮 tak bardzo truj膮ce to antygrzybowa propaganda. Najpi臋kniejszy grzyb naszych las贸w zas艂uguje na lepsz膮 reputacj臋 ;___;


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - DissoEnjoyer - 23.02.2023

Trzeba dobrze wysuszy膰 - naturalnie b膮d藕 w piekarniku. Truj膮cy kwas iboteinowy rozk艂ada si臋 85 stopniach na muscymol i niewielk膮 ilo艣膰 muskaryny. Muskaryna jest owszem truj膮ca ale jest jej na tyle ma艂o, 偶e nie grozi cz艂owiekowi (przy dobrym suszeniu), Wi臋kszo艣膰 to muscymol - substancja psychoaktywnym. W tym w艂a艣nie 艢wi臋tym Grzybie.
Szanujcie muchomorki, bo b臋d膮 z艂e humorki ....


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - C84S - 23.02.2023

To jest 艢wi臋ty Grzyb i trzeba do niego podchodzi膰 z szacunkiem, a przede wszystkim przed za偶yciem z INTENCJ膭, w przeciwnym razie nic to nie da


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 24.02.2023

(23.02.2023, 23:36)DissoEnjoyer napisa艂(a): Trzeba dobrze wysuszy膰 - naturalnie b膮d藕 w piekarniku. Truj膮cy kwas iboteinowy rozk艂ada si臋 85 stopniach na muscymol i niewielk膮 ilo艣膰 muskaryny. Muskaryna jest owszem truj膮ca ale jest jej na tyle ma艂o, 偶e nie grozi cz艂owiekowi (przy dobrym suszeniu), Wi臋kszo艣膰 to muscymol - substancja psychoaktywnym. W tym w艂a艣nie 艢wi臋tym Grzybie.
Szanujcie muchomorki, bo b臋d膮 z艂e humorki ....

Musz臋 sobie zanotowa膰 informacj臋 o prawid艂owym suszeniu i zastosowa膰 w przysz艂ym sezonie grzybowym. W og贸le to troch臋 偶a艂uj臋, 偶e nie zrobi艂am zapas贸w jak by艂y ;___; ros艂y dos艂ownie wsz臋dzie pod brzozami.