Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony (/showthread.php?tid=1189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - PUDZILLA - 06.10.2023

najpierw stestuj na sobie, a potem dziel się czymś takim, bo w przeciwieństwie chociażby do kora kreskowego, on ruszyl pizde sprsed kompa i faktycznie zebral grzyby i je stosowal, twoje pierdolenie jest niebezpieczne dla ludzi, to jak reklamowac cmc jako lek na depresje bez efektow ubicznych, najlepiej zeby leczyl jeszcze raka

sory wroc, jest jeszcze gorzej niz myslalem, udostepniasz "wiedze" o microdosingu, a sam wjebales tylko 15g suszonych

zachecasz do brania muchomorow, jednoczesnie nie obchodząc się z tym samemu


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - hidden - 10.10.2023

na surowego bym sie chyba nie odwazyl mimo wszystko Big Grin


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 25.10.2023

Dobry😁
Dziś powrót muchomora do brzusia.

[Obrazek: Polish-20231025-203724374.jpg]


Ponad rok czasu, skubana chyba na mocy zyskałaPodobno kultowa
Amanitka obdarowała mnie swą mocą i w trybie kurwa ekspresowym zdjęła ciężar z mej głowy. Cudownie mnie wyciszyła❤
WOW, serio jestem pod wrażeniem, jakbym ojebał kilka tablet na raz Validolu.
A dziabnąłem niecałego grama😋

Jak te wszystkie grzyby na mnie działają, no jestem bardzo pozytywnie zaskoczony☺

Zostawiam również linka do zajebistego artykułu poświęconemu badaniom klinicznym nad Amanitą
https://www.ceremoniesomy.com/post/amanita-muscaria-bania-kliniczne-zastosowanie-medyczne


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 25.10.2023

Piękne muchomorki Kocie, jak suszyłeś?


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 26.10.2023

Twilight Sparkle 
Same kapelusze opłukałem pod prysznicem z wszystkiego co niepotrzebne, osuszyłem je wstępnie ręcznikiem papierowym, po czym podzieliłem je na mniejsze części i suszyłem w sychym i zacienionym/ciemnym miejscu.
Co ważne, nie suszymy amanity na słońcu gdyż kwas ibutenowy zmieni się w muskazon a chcemy uzyskać muscymol, który to powsaje podczas suszenia w cieniu. 
Muskazon nie jest zły, jednak dużo lepsze właściwości posiada muscymol.

Ja grzybki rozłożyłem na kratkach z piekarnika jakieś 20-30cm ponad grzejnikiem i zacieniłem okno kocem.

Nie podgrzewamy ich w piekarniku, najlepsza jest temperatura pokojowa do max 40° w przypadku gdy suszymy dedykowaną suszarką.

Gdy wyschły na wiór, wrzuciłem amanitę do takich pojemników i schowałem do ciemnej szafki. 

Ważne! Amanita musi odstać by kwas ibutenowy zamienił się w muscymol.
Proces ten zaczyna się w momencie suszenia grzybów.
Pryjęło się że okres ten to 3 miesiące.
I dopiero wtedy są gotowe do spożycia.

Właśnie z uwagi na obecność kwasu ibutenowego oraz w mniejszym stopniu hydrazyny NIE SPOŻYWAMY SUROWYCH OWOCNIKÓW POD ŻADNYM POZOREM!
NIGDY! 
TO SĄ TOKSYNY!

Smacznego😋
A kolega farmazon C84S jak chce pisać poradniki, to najlepiej te o waleniu konia, bo o grzybach nie ma zielonego pojęcia.




hidden 
Zjedzenie surowego kończy się z reguły ostrym zatruciem a czasem nawet wizytą w szpitalu.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 26.10.2023

[Obrazek: 20231026-194601.jpg]

O kochani 😁
Muszę to kurwa napisać bo to jest cudowne😍
Zarzuciłem dwie dawki amanitki.
Jedna przed kolacją, druga po.
Każda powyżej grama, łącznie ok 2,5 gr.
To w jaki błogostan wpadłem jest po prostu nie do opisania 
WOW☺
Stoję pośrodku pokoju, w radiu Mario Magdaleno, kołyszę się jak świr pisząc tego posta a to co mnie zalewa jest kurwa cudowne.
To jest inny wymiar błogostanu
Rozlewam się w maśle, ruchy spowolnione jak w slomotion i ciarki na górnej części ciała łoooooohoho☺
W tle taka maślana delikatna euforia?
Chyba tak to można określić.
Bioderka chodzą lewo prawo, jest cudownieeeee

Nie znałem tej księżniczki z tej strony☺
Trwa to już... Nie wiem ile, straciłem totalnie poczucie czasu.
Jest tak przyjemnie, że nie obchodzi mnie nic. Szczęście, banan na twarzy i ja😇
Cudownie się amanitka przerobiła leżakując rok czasu.

Na zdjęciu wygląda jak złoto.
Złoto lasu😎


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - C84S - 30.10.2023

Twilight Sparkle 
Sezon na muchomora ogłaszam za otwarty
[Obrazek: 368091898-315758757844682-4876347313727519190-n.jpg]


[Obrazek: 395924180-1120905042211747-7449062400946979736-n.jpg]



Ciekawostka
Kiedy najlepiej zbierać?
2-3 dni przed pełnia, w pełni i 2-3 dni po pełni warto wybrać się na grzyby gdyż jest wysyp i zerwane w tym okresie mają inną moc. 

Jakie zbieramy?
Nie zbieramy tych które jeszcze nie puściły zarodników, czyli takie
[Obrazek: 371538686-1060639498455956-4867303855543881662-n.jpg]

Jak się zerknie od spodu ma taka białą błonę, pod którą są zarodniki. 
Ten grzyb jeszcze nie jest wytworzony. Nie ZBIERAMY!

Zbieram tylko zdrowe okazy, nie nadgryzione przez zwierzęta, nie robaczywe - ten grzyb ma na pomóc, a odchody robaczków mogą nam jedynie zaszkodzić.
Rozmiary kapeluszów od "timi mini" do "WOW!!! ale duży i piękny"
Kapelusze posiadają kolor żółtawo pomarańczowo czerwony. Niektóre są bez kropek. W niczym to nie przeszkadza. To też muchomor Smile

Jak rozpoznać że jest robaczywy:

[Obrazek: 396852174-369143265463089-5485869392640501637-n.jpg]

Jak odkroisz nóżkę i zobaczysz kropeczki. To oznacza że jest robaczywy. Taki grzyb zostawiamy w lesie. Pod żadnym pozorem nie bierzemy go do domu. Możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. 
Wiem że się powtarzam. Ale czasami tak trzeba.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kodow - 30.10.2023

Ogólnie umyć nie zaszkodzi, ale woda wypłukuje kwas iboteinowy który przy suszeniu zamienia się w psychoaktywny muscymol - czyli słabiej będą działały. A odnośnie róźnic suszeniu na słońcu/w cieniu, to niewiem jak z muskaryną, ja również susze w suszarce, natomiast wiem że dzięki suszeniu na słońcu lub lampą uv, wytwarza się taka ilość witaminy d2 że jaapierdole - a innymi słowy muchomory mają wtedy jej największą ilość z wszystkich innych roślin/grzybów


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - C84S - 30.10.2023

A więc idziemy do lasu. 
Sama wyprawa po muchomory jest niezapomnianą przygodą. 
Kto był ten wie. A kto nie był... Zapraszam do lasu. Doświadcz i baw się. O to chodzi przecież w życiu  ✨

Achoj przygodo. Szakalaka i do przodu!!!

[Obrazek: 367304837-343508208178751-5356200953224671499-n-1.jpg]
Gdzie szukać muchomorów?
Muchomory są grzybami pełnymi tajemnic i niespodzianek. 

Szukaj Muchomora na skrajach lasów, zagajników, parkach; 
lubią rosnąć w miejscach, gdzie jest wilgotno i cienisto. Najczęściej znajdziesz je pod drzewami sosnowymi i brzozowymi, ale czasem też na trawnikach i łąkach. 

Muchomory mają charakterystyczny kształt kapelusza z białymi plamkami i białą łodygę z pierścieniem. Nie pomylisz go z innym grzybem, a czerwony kolor ułatwia zbieranie. Widać je z daleka.

Gdy znajdziemy muchomora, chwytasz za nóżkę i do koszyka Smile
Miejsce po nóżce warto zakryć mchem. 

Zbieramy same kapelusze. Ogonki ucinamy przy samym kapeluszu i zostawiamy w lesie. 
Można także zabrać je ze sobą i gdy się zobaczy jakąś norkę zwierzaka, zostawić mu prezencik. Napewno się ucieszy.


[Obrazek: 397426540-1079258139876846-3901582717107884362-n.jpg]



[Obrazek: 397888354-1848136845658992-1863341755682308601-n.jpg]


Dodam że zbieram te ładniejsze, z małą ilością piasku. Jestem wybredny bo jest w czym wybierać Tongue i odrazu je czyszczę, zeskrobuje listek nozykiem itp, a piasek delikatnie usuwam nawilżoną chusteczką. 
Broń boże nie myj ich pod wodą.
Usuń piasek odrazu. Nie pobrudzisz już zebranych muchomorów. 
a nie usuniesz piasku z Muchomora po wysuszeniu. Niestety.

Zbieramy w koszyk wiklinowy.
Nigdy nie zbieraj grzybów do szczelnych reklamówek albo wiader. Istnieje spora szansa, że grzyby zaparzą się i zepsują zanim wrócisz do domu. W takim wypadku należy je wyrzucić!


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 02.11.2023

kodow  oraz C84S 
Przestańcie pierdolić farmazony, że nie można myć grzyba wodą bo się tego kurwa czytać nie da.
Woda wypłukuje kwas ibotenowy? 😂
Woda to wam kurwa resztki mózgu wypłukała. To się akurat zgadza.
Jak można płucząc kapelusz pod prysznicem z syfu, wypłukać jakikolwiek związek, który jest zawarty wewnątrz grzyba???? 
Wyjaśnisz mi to kodow ?

Niektórzy to nawet czyszczą kapelusze z tego białego nalotu aby się pozbyć syfu a Wy biadolicie, że nie można kapelusza z syfu obmyć... Serio?

Zamiast publikować bzdury poczytajcie sobie choćby tego bloga
https://swietygrzybog.blogspot.com/2016/11/amanita-muscaria-wazne-informacje.html?m=1

Polecam.