Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony (/showthread.php?tid=1189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - C84S - 13.01.2024

Twilight Sparkle mam już tylko na użytek własny. Ten towar rozchodzi się błyskawicznie Smile


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - ładneoczka - 22.01.2024

Polecacie jakąś konkretną stronkę gdzie mogłabym zakupić? 🍄
W lesie niestety już nie znajdę o tej porze


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 08.02.2024

Na fb ludzie na grupkach się ogłaszają a preparaty takie lecznicze a nie do ćpania normalnie kupisz w internecie.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Ferdzio Kiepski - 09.02.2024

ładneoczka widziałem ostatnio na cebulce. chyba wczoraj


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 09.02.2024

(22.01.2024, 11:33)ładneoczka napisał(a): Polecacie jakąś konkretną stronkę gdzie mogłabym zakupić? 🍄
W lesie niestety już nie znajdę o tej porze


Na popularnym portalu aukcyjnym poszukaj


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - wwojtuss - 10.02.2024

poszukaj na grupkach pokroju amanita muscaria polska, pelno ludzi sprzedaje nalewki z suszonych kapeluszy, ze swiezych lub nawet same suszone kapelusze


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Ferdzio Kiepski - 10.02.2024

Oj ludzie, ja to tej amanitki mam w kurwę i jeszcze, bo po dragach cały czas po lasach chodzę.
To jest cudowny grzyb, do tego stosuję różne zielarskie sztuczki, których nauczyła mnie Śp. Babcia. Dawno nie chorowałem pozdro Tongue

OFC mikrodawki cały czas stosowane


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 10.02.2024

Ferdzio Kiepski chciałbyś odpowiedzieć więcej o tych zielarskich sztuczkach? Błagam podziel się wiedzą. No i jakbyś mógł jeszcze opowiedzieć jak zbierasz i suszysz to też byłoby cudownie.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Ferdzio Kiepski - 10.02.2024

Twilight Sparkle zbieram ładnie: stanannie ciach nóżkie Podobno kultowa  i do kosza wiklinowego. W miejscu gdzie mieszkam od lat, mam opracowane miejscówki co i jak.
Coś więcej o zielarskich sztuczkach... A co dokładnie chciałabyś wiedzieć? Powiem tyle, co kiedyś pewien mąrdy człowiek: "lekarstwo na raka rośnie w rowach"
Mniszek lekarski jest jedną, oprócz amanity ze stałych roślin/grzybów, które włączone mam do diety w życiu codziennym, spożywam też herbatki z wrotyczu, oprócz tego(mniej zielarskie) - pyłek pszczeli wraz z woskiem(nadaje się także jako baza pod FakeHask: testowane Podobno kultowa )
No i oczywiście nie może zabraknąć mojego ulubionego czosnku niedźwiedziego, który w okresie jego występowania zbieram całymi dniami: wiele pysznych i zdrowych potraw można z jego pomocą przyrządzić. Szczególnie lubię go dodawać do rosołku niedzielnego.

A grzybki suszę jak to w dzisiejszych czasach przystało. Pokrojone, obrane grzybki suszę w suszarce elektrycznej. Cały proces na najmniejszym poziomie, niepospiesznie


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Twilight Sparkle - 10.02.2024

Ferdzio Kiepski Ferdziu a zostawiasz blaszki czy wycinasz? Spotkałam się z praktyką suszenia samych tych czerwonych skórek z kapeluszy. Też tak robisz?