Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony (/showthread.php?tid=1189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 27.11.2022

Zawsze na spokojnie, choć niekoniecznie beztrosko😁
Zawsze lepiej wiedzieć a niżeli płacić karnie za niewiedzę.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Beeniepatu - 27.11.2022

To prawda. Ignorantia iuris nocet.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Dilleraaaa - 27.11.2022

kot_kreskowy Dzięki za troskę,ale to trochę głupie myślenie,że chcesz żebym miał wątrobę całą. Równie dobrze już mogę mieć jakieś ubytki od tych wszystkich chemikali ale życie. Zostaje mi poczytać trochę na ten temat i może sam coś rozkminie


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - kot_kreskowy - 27.11.2022

Dilleraaaa 
No ja już dorobiłem się olbrzymiego ubytku w mózgu, pewnie dlatego głupio myślę😎
No i pozostaje jeszcze kwestia ubytków w pysku, ale to już pomijam🤣


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Lady Giwera - 28.11.2022

beeniepatu wiem jak go obrobić, sama również korzystam i z tego co wiem jest to legalne. Nie sprzedaje na allegro. Potencjalni klienci to osoby zgłaszające się poprzez temat o wymianie barterowej, nie ma tam wzmianki o sprzedaży tylko zachęcanie głonków zamknietej grupy do dzielenia sie swoimi pasjami, naturalnymi wyrobami. 
Prowadzę działalność wiec nie ma problemu z wystawieniem faktury, chiociaż nikt mnie jeszcze nie prosił. Właściwie to niewielka grupa i klient powracajacy, który nie posiada produktu na wymianę, nie ma czasu na zbieranie, obróbkę lub najzwyczajniej wiedzy jak to zrobic prawidlowo. 
Zostawiłam 3 lata temu Poznań dla wioski otoczonej lasami, jeziorami... Jestem z cudownym mężczyzną, który niezależnie od pory roku 2 godziny dziennie potrzebuje posiedzieć w lesie (informatyk więc dobrze mu to robi) zbiera kapelusze z duzym pietyzmem pól szafy w sypialni zawalone słoikami a są tacy, którzy potrzebują. 
Specjalnie się z tym nie obnoszę, ale tutaj czuję się bezpieczna Smile 
Dilleraaaa zapraszam na priv, chętnie pomogę.

kot_kreskowy wybacz, masz rację to na priv. Prawie 15 lat w sprzedaży (legalnej) to już zajawka na poziomie nieświadomej kompetencji. Czujesz klienta akcja - reakcja.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Beeniepatu - 28.11.2022

Lady Giwera w Polsce mozna sprzedawac tylko grzyby z wykazu. Takze Twoj proceder jest, co do zasady, nielegalny. Dlatego lepiej sie z tym nie obnosic.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Lady Giwera - 28.11.2022

 beeniepatu dzieki, gdzie znajdę taki wykaz? Gdzie można zgłosić chęć sprzedaży grzybów (tak czysto teoretycznie na przyszłość)?
Czy wymiana barterowa jest w tym przypadku legalna? Zakładamy, ze np. potrafisz spawarką zdziałać cuda, zrobisz mi super stoliczek pod książkę a ja w podziękowaniu przekażę Tobie grzyby, których jestem pewna co do braku substancji szkodliwych.
Ten grzyb jest mega pozytywny, jeśli wiesz jak z nim postępować.


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Beeniepatu - 28.11.2022

Lady Giwera nie dostaniesz na niego atestu bo to grzyb trujacy jest 😎 Tu jest wszystko co powinnas wiedziec
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/grzyby-dopuszczone-do-obrotu-lub-produkcji-przetworow-grzybowych-17711114


RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Lady Giwera - 28.11.2022

beeniepatu dzieki Smile Niop teoretycznie trujący, jak alkohol źle używany też. Się o atest nie będę starać sie Smile, sama zjem, maść przygotuje... 
"Chłopu" zupy nagotuje Wink sosu wysmażę na muchy w nosie Tongue 



RE: Amanita Muscaria czyli muchomor czerwony - Bam - 28.11.2022

Podobno po muchomorach słychać głos bogaa to prawda ?