Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? (/showthread.php?tid=1344)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Beeniepatu - 12.11.2022

Mam dwojke dzieci DwDPzN , im pomagam robic prace domowe. Za Ciebie nie bede robil. Dobry zartownis z Ciebie. To fakt, ze narkotyki nie szkodza? Za to odkrycie, dostaniesz nobla najpewniej, a co najmniej bylbys swlawny na caly swiat z ta teza. No i bardzo bogaty  Czemu jeszcze nie ma publikacji nigdzie Twojej na ten temat. Twoja teza rozwiazuje z klucza problem legalizacji w kazdym miejscu na tym swiecie. Ciesze sie, ze mam okazje obcowac z takimi swiatlymi umyslami. Czekaj, to Ty mi dawales przyklad, ze narkotyki nie szkodza bo aktorzy biora? I ze King napisal swoje dziela na fazie? Cokolwiek rownie idiotycznego napiszesz, wiedz, ze juz nie odpowiem. Nie gadam z foliarzami i plaskoziemcami, ktorzy nie znaja twierdzenia pitagorasa.  A mowia, ze Poznan to miasto swiatlych ludzi. Czlowiek uczy sie jednak kazdego dnia.


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - DwDPzN - 12.11.2022

(12.11.2022, 23:14)beeniepatu napisał(a): Dobry zartownis z Ciebie. To fakt, ze narkotyki nie szkodza? Za to odkrycie, dostaniesz nobla najpewniej


Wszystko w porządku? Próbujesz mi przypisać słowa których nie powiedziałem. 

To tak samo gdybym ja Ci przypisał słowa, że każda kreska zabija

Każda kreska może zabić ≠ każda kreska zabija

Narkotyki szkodzą ponad 99.9% ludzi, lecz nie kazdemu ≠ narkotyki nie szkodzą

Również jest to mój ostatni post tutaj


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Maniek - 13.11.2022

Generalnie wszystko może być szkodliwe. Kwestia np. dawki...


"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną".


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Lady Giwera - 13.11.2022

(12.11.2022, 21:24)SztywnyMisza napisał(a): Nie porównuj soli czy cukru czy innych do narkotykow bo to bezsensu takie rzeczy nie sieja takiego spustoszenia w naszym organizmie jak narkotyki

Skąd taka teza? Biała śmierć (cukier, sól, mąka) spożywane każdego dnia od dziecka robią więcej złego niż sporadyczne zjadane kresek (oczywiście nie od dziecka).


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - fiodor - 13.11.2022

I tak nikt z Was nie udowodni swojej racji, to wszystko przypuszczenia. Jednak bardziej przekonuje mnie szkodliwość kilku kresek co jakiś czas, niż używanie w racjonalnych ilościach soli, cukru i mąki heh


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Lady Giwera - 15.11.2022

Tej no teraz to mnie rozbawiłeś. 
Kiedy masz odpowiednie nastawienie to fakty się nie liczą [Obrazek: 1f60a.png] Jednak aby mieć takie nastawienie trzeba najpierw posprzątać w swojej głowie
Gdy w głowie masz negatywne przekonania nie możesz mieć odpowiedniego nastawienia, bo negatywne myśli atakują Ciebie każdego dnia. 95% myśli masz niekontrolowanych.


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - fiodor - 15.11.2022

Lady Giwera  co Cie rozbawiło ? Podstawowa rzecz, przynajmniej 90% rzeczy (obstawiam więcej), które kreskujesz, nie wiesz co zażywasz, jaka jest tego czystość, co podsypane, czy wgl jest tam substancja, której oczekujesz, więc o czym mówimy ? Niemal nikt Ci badań nie przedstawi natomiast jak kupuje cukier to nie mąkę to nie dostanę tynku.


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - Lady Giwera - 15.11.2022

fiodor tutaj się z Tobą zgodzę.


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - tome3eqkks - 17.11.2022

głównym czynnikiem wpływającym na chęć ponownego zażycia u szczurów jest piękno momentu w którym substancja zaczyna wchodzić (działać) Big Grin


RE: Jakie mechanizmy prowadzą do uzależnienia? - JokerRC - 17.11.2022

(11.11.2022, 20:09)SztywnyMisza napisał(a): Zastanawiał się ktoś dokladnie nad tym dlaczego ciągnie tak do narkotykow żeby spróbować jeszcze raz skoro się wie ze to jest chujowe Podobno kultowa ?

To jest mechanizm wiesz ze złe to jest i będzie konflikt z kimś o to ale mimo to się weźmie. Kombinuje się, kłamie, unika prawdy że jest się uzależnionym
Miałem mechanizmy na kilku terapiach, indywidualne, grupowe, ośrodek zamknięty, terapeutów z, którymi miałem rozmowy to też tak z 10. około