Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
polepszenie pamięci - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: polepszenie pamięci (/showthread.php?tid=2484)

Strony: 1 2


polepszenie pamięci - swo002 - 05.08.2023

Jakie polecacie sposoby na polepszenie pamięci? Aktualnie robię sobie różne ćwiczenia,co sądzicie o włączeniu do tego jakiegoś nootropa? Może włączyć coś do diety?


RE: polepszenie pamięci - C84S - 05.08.2023

swo002 ja z naturalnych które stosuję to KURKUMA oraz Muchomor (AMANITA MUSCARIA)


RE: polepszenie pamięci - kinley'e'jaison - 06.08.2023

substancje z grupy nootropowych powinny pomoc


RE: polepszenie pamięci - C84S - 07.08.2023

Nawadnianie organizmu wodą 


swo002 napisz coś więcej o tych ćwiczeniach?


RE: polepszenie pamięci - PUDZILLA - 07.08.2023

mi bardzo pomogła sesja z PRL-8-53 oraz 2x dziennie NAC 500mg, efekty zauważyłem po drugim dawkowaniu


RE: polepszenie pamięci - ProducentRC - 07.08.2023

Mi pomaga "polygala tenuifolia" i grzyb kordyscyp czy jakoś tak niedawno mi się skończył to nie pamiętam dokładnie nazwy ale efekty są dość widoczne podczas rozmowy z kims podczas przytaczania danych tez na różne tematy, niby czegoś nie pamiętam ale jak rozmowa przynajmniej w minimalnym stopniu do danego tematu nawiązuje przytaczam jakbym cytował artykuły z prasy naukowej, kudzu kiedyś też stosowałem też dawało ciekawy efekt.
PUDZILLA  jak ten NAC, zastanawiam się czy też nie dodać go do zestawu


RE: polepszenie pamięci - PUDZILLA - 07.08.2023

ProducentRC jak biorę to kawa działa na mnie full spectrum, brzmi ciężko, ale nie wiem jak to ubrać w słowa. Wcześniej miałem tak, że po kawie było albo skupienie i przyspieszonko, ładny stolec, albo po wypiciu skoncentrować myśli nie mogłem i nie czułem się fizycznie pobudzony. Teraz kawusia to jest genialny speed na dobry początek dnia, a wspomniane wyżej uboki występują dopiero po piątej kawie (testowałem w piątek w robocie Podobno kultowa). Reasumując, speedy na mnie działają o niebo lepiej i "czyściej" xd.


oczywiście po za tym, że wyleczyłem brak pamięci krótkotrwałej, albo jakieś inne chore gówno za to odpowiedzialne, które 5g spalonego apihp w dobe mi zagotowalo. Tylko tu raczej od mixu z PRL-8-53 na pamięć. Pewny nie jestem, ale czuję poprawę zdrowia na tych płaszczyznach.


RE: polepszenie pamięci - MikuśRKP - 10.08.2023

Nootropy zapodaj i dużo orzechów


RE: polepszenie pamięci - Mrs.Darkness - 11.08.2023

Lecytyna dużo orzechów nawodnienie


RE: polepszenie pamięci - Twilight Sparkle - 12.08.2023

Mój ulubiony mix to noopept + DMAE. No i oczywiście przerwy od rzeczy które tą pamięć pogarszają. Samo jedzenie nootropów i supli nie wystarczy, trzeba coś też zrobić żeby te biedne szare komórki rozruszać. Najlepszym ćwiczeniem jest uczenie się nowych rzeczy i nie koniecznie trzeba siedzieć w książkach. Można wyjść coś porobić byle to było coś nowego i ciekawego jak zwiedzanie okolicy albo nauczenie się jakiejś praktycznej umiejętności. Wcale nie musisz od razu uczyć się grać na wiolonczeli - każde ćwiczenie będzie lepsze niż żadne.