Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
[Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pomysły i sugestie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum (/showthread.php?tid=636)

Strony: 1 2


[Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - horsii - 14.06.2022

Witam, piszę ten post po to aby uscislic podział substancji na forum jakie omawiamy, i nie mówię tu, o takiej sofistykacji jak na [H], bo skąd jakiś typ co wali kryształ na ulicy ma to wiedzieć. Ale wypadałoby minimum.

Zapraszam do przeczytania artykułu, bedącego również swego rodzaju apelacją do moderacji i administracji.

OBECNA KONWENCJA PODZIAŁU SUSBT. JEST OBECNIE TAKI:

- Euforyki --- (mój przypis - nie każdy euforyk to stymulant)
- Stymulanty --- (mój przypis - nie każdy stymulant to euforyk)
- Mieszanki  --- (do palenia - mój przypis )
- Tabletki
- Sole
- Psychodeliki
- Kannabinoidy
- Opioidy/Opiaty
- Depresanty --- (depresanty to opioidy, opiaty oraz benzodiazepiny)
- Inne

Co mnie boli? "że w głowach się pierdoli"  Podobno kultowa Podobno kultowa  A tak na poważnie:

Mój pomysł prezentuje się następjąco, i od razu nie mówię, ze chce z tego zrobić drugiego, mega ścsłego [H] (za co go bardzo lubię)

W moim skromnym mniemaniu, lepiej by te dzialy wyglądały następująco i liczę na wspacie uzytkowników aby ustanowić tu jakiś porządek oraz aby wszystko było przejrzyste


Krytyka jest taka:


- Euforyki i empatogeny (bo empatogen, to empatogen, a zwykły "eufo 4-cmc" to taki empatogen, że... no ale... Klefiarz nie zrozumie)

- Stymulanty - tam zamieszczane byłyby typowe stymulanty z ewentualnie znikomą działalnością serotorergiczną z pewnymi wyjątkami, ale myślę, że moderacja zajmie sie segregowaniem jakichś ekscesów typu 2-FMA jako "euforyk" bo komuś się zdało, że doświadczył po tym euforii.

- Mieszanki - dział zbędny i złączyłbym go z dzialem kannabinoidów, bo w twojej mieszance są kannaibinody.

- Tabletki - niech bedzie, ale dobrze by było gdyby przypięte byly na górze tematy "naczęsciej identyfikowane środki", linki do zarówno testó kolorometrycznych i organizacji zajmujących się analizą laboratoryjną, i tak dalej.

- Sole - jak dla mnie - dział prosto do śmieci. Niewarte spekulowania, czy nowe "coco mint speed deluxe" to mieszanka 7 różnych ogólnodostępnych RC. Proponuję przenieść tę dyskusję do działu "Pytania i Odpowiedzi"

- Psychodeliki - bez zastrzeżeń.

- Kannabinoidy - wiadomo, dział powinien zostać, ale w taki sposób, gadka o nowych kanna jest fajna, ale jeszcze lepiej by było, gdyby ten dział nie obracał się tylko w kierunku  syntetecznych kannabinoidów ale także coraz więcej zdobywających popularność analogów klasycznych kannabinoidów, analogów THC itp których jest miliard, są legalne i dalej wymyślają nowe. W twojej maczance są kannabinoidy! Podobno kultowa 

- Opioidy - wszystko w jednym worze.
 
- Depresanty - j.w.

- Inne - już naprawdę wszystko, wszystko inne, od nietyowych alkoholi, po wszystko, no wszystko.



Moje proponowane rozwiązanie tego problemu jest następujące:


Proponuje krótkie opisy kazdego działu - dla przejrzystości, wiadomo na którym forum to było. Smile


- Euforyki i empatogeny : 6-APB, 5-MBPB, 2,3-MDMC,  2-Metylo-mefedron i wiele innych
Substancje działące m.in. na wyzwalaniu i/lub zwrotnej inhibicji neuprzekaźników odpowiadających za stymulację, euforię i pobudzenie.

Stymulanty : 4F-MPH, NEP, 2-fma i wiele innych
Grupa substancji wpływające mocno na neuroprzekaźniki takie jak noradrenalina (NET) i dopaminę (DAT)

- Tabletki - niech bedzie, ten dział niech zostanie, ale dobrze by było gdyby przypięte byly na górze tematy "naczęsciej identyfikowane środki" i linki do drugsdata.org i innych organizacji pomagających identyfikować środki w tablekach oraz sklepy (np. SIN sprzedająca za grosze!!! testy kolorometryczne, nie mówiąc już o analizach i filozofii ćwierćmózgów "po co wydawać 150 euro na analize jak za 150 euro to sie naćpam jak chuj"... I dodam, że tabletki od vendorów powinny byc recenzowne w dziale u sprzedawcy.

kontynuując...

- Psychodeliki - 1P-LSD, 4-AcO-DMT, 25E-NBOH, 4-EA-NBOMe, i wiele innych
Substancje oddziaływujące na psychodeliczne receptory 5-HT(2A) oraz 5-HT(2C).

- Kannabinoidy - ADB-BUTINACA, 5F-ThGT-151, 5F-PHT-ADB, 4F-ABINACA i wiele innych
Grupa substancji wpływające na receptory kannabinnoidowe CB1 oraz CB2.

- Opioidy/Opiaty - Kodeina, Oksykodon, Morfina, Dipianon, MeOrphine i wiele innych
Grupa substancji oddziaływująca na receptory opioidowe takie jak μ (MOR), δ (DELTA), κ (KAPPA).

- Benzodiazepiny - Etizolam, Diazepam, Flubromazepam, Klonazepam, Nitrazolam i wiele innych
Grupa substancji oddziaływująca na kwas GABA.

Dysojanty - DCK, O-PCE, DMXE, 3-MeO-PCE, 2-FDCK, 3TFM-DCK i wiele innych
Grupa związków oddzaływująca na receptory NMDA, z wyjątkami oddziaływania na serotoninę i dopaminę.

- Pozostałe środki - wszystko inne!
Grupa: inhalanty, alkohole proste, alkohole złożone, laktany, poppersy, wszystko co nie pasuje co powyższych.

Korzyści są następujące:


> Mniejsze zamieszanie na forum
> Przejrzystość inforamacji
> Uściślenie "co" służy do "czego"
> Mniejsza ilość sprzeczek "co klepie jak" (bo kolega powiedział że taki mix jest dobry Podobno kultowa )
> Niewykluczanie ważnych substancji z forum, chowając je w jakieś działy poddziałów
> Zwiększenie bezpieczeństwa osób używających
> Zwiększenie wiedzy użytkowników, przede wszystkim! Głupi ćpun to wiadomo jaki. Wink 



Czekam na opinie i liczę na przychylność administracji w tej sprawie.



RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - dekadan89 - 14.06.2022

Ameryki nie odkryłeś bo każde prawilne forum w ten sposób działa ale jestem za łapa


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - PUDZILLA - 14.06.2022

wypierdolić w pizdu tą nazwe euforyki, jak ona mnie niemiłosiernie wkurwia...

wbić do głowy, że to są empatogeny, a nie jakieś kurwa euforyki

euforyk to osoba która łatwo popada w euforie

pomysl na +


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - horsii - 14.06.2022

(14.06.2022, 13:54)dekadan89 napisał(a): Ameryki nie odkryłeś bo każde prawilne forum w ten sposób działa ale jestem za łapa

nie chcę Cię obrażać. ale chyba sobie kurwa kpisz, jakbys mi napluł, w kurwa, w twarz?
co dopek taki ma? 

ja tu chcę mieć choć namiastke z różowego a nie ............................... kto ma wiedzec co wie.

Co rozumiesz przez łapę?


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - Maniek - 14.06.2022

Zasadniczo się zgadzam, ale z kilkoma zastrzeżeniami:

Sole bym zostawił, bo mimo wszystko są na rynku jakieś dziwne produkty typu fake coco itp. - to są typowe mieszanki, a więc innymi słowy sole. Miszanki ziołowe również bym zostawił, bo są na rynku takie produkty i lepiej wrzucać osobno te produkty do takiego wątku niż żeby wszystko mieszać z osobnym działem kanna - wydaje mi się, że tak jest chyba lepiej. Po prostu dopisać do "mieszanki" słowo "ziołowe".

Gdzie zgubiłeś w tej propozycji depresanty i/lub benzodiazepiny? Wink Czy po prostu to akurat ma tak zostać jak jest obecnie, czyli dział depresanty i w nim benzodiazepiny?

Zaproponuj opisy poszczególnych działów - to bardzo dobry pomysł.


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - horsii - 14.06.2022

Maniek
depresnanty to
- opio
- benzo
- synth kana

Róbcie nawet dział dla benzo! Co to niby kosztuje? Rozrastajcie forum!!! Kurwa, ja zaraz sm do admina napiszę o tym chyba xdddddddddddddd.


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - wwojtuss - 14.06.2022

podpisuje sie w chuj, najbardziej mnie denerwuja euforyki xD


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - dekadan89 - 14.06.2022

po1. Nie pluje Ci w twarz ani nie kpię
po2. odrażaj ile chcech
po3.Miałem na myśli bardzoej rozwiniete i powazniejsze fora dajmy na to polski hajp a to że byłem pare razy na dopku zobaczyć jakie sklepy co i jak nie udzielając się to już jestem tez zły bo dopek, w chuju mam to forum
po4. łapa w góre plusik kurwa

''Gdyby nie było takich podziałow to świat był by zbyt szary''


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - Maniek - 14.06.2022

(14.06.2022, 14:05)horsii napisał(a): Maniek
depresnanty to
- opio
- benzo
- synth kana

Róbcie nawet dział dla benzo! Co to niby kosztuje? Rozrastajcie forum!!! Kurwa, ja zaraz sm do admina napiszę o tym chyba xdddddddddddddd.

Zgadza się. Depresantem jest również alko Tongue  czyli sugerujesz alko wywalić po prostu do działu "Inne"?

No i zaproponuj od razu krótkie opisy działów, wtedy admin techniczny Raul zrobi to.


RE: [Ważne] Propozycja usprawnienia działania forum - Szyderca - 14.06.2022

No to się panowie rozwinęli z gadką Podobno kultowa