Forum TOR
Już teraz zapraszamy na nasze forum w sieci TOR.dopal67vkvim2qxc52cgp3zlmgzz5zac6ikpz536ehu7b2jed33ppryd.onion
Kopiuj adres
Jak nauczyć się skręcać jointy? Poradnik krok po kroku
09.01.2023, 23:29
Stworzenie pierwszego skręta może być trudne dla początkujących palaczy. Każdy, kto widział proces tworzenia jointów wie, że wymaga to odrobiny zręczności, która najczęściej wynika po prostu z doświadczenia. Idealny skręt powinien posiadać odpowiedni kształt, który umożliwi równomierne spalenie suszu. Nierównomierne spalanie suszu to marnotrawienie marihuany. Efekt ten nazywany jest popularnie „łyżką”.
Przygotowaliśmy dla was garść porad, które pomogą przy skręcaniu waszego pierwszego jointa – oczywiście z CBD lub tytoniem. No chyba, że przebywacie akurat w kraju, gdzie marihuana jest legalna.
Czym jest joint?
Zgodnie z definicją joint przypomina wyglądem własnoręcznie przygotowanego papierosa, jednak zamiast tytoniu wypełniony jest suszem konopnym. Z jednej strony zakończony jest filtrem papierosowym lub specjalnie zwiniętym kartonikiem.
Do przygotowania jointa będą potrzebne:
- susz konopny (może być CBD, można także użyć po prostu tytoniu i zrobić papierosa),
- crusher,
- bletki,
- filterki.
Wyróżniamy wiele rodzajów skrętów występujących pod różnymi nazwami. Często można spotkać się z określeniami takimi jak spliff, blant, joint. Jaka jest różnica? Główną różnicą między tymi wyrobami jest ich zawartość. Klasyczny joint wypełniony jest jedynie suszem konopnym.
Ciekawostka
Tradycja skręcania jointów wywodzi się z Meksyku.
Tradycja skręcania jointów wywodzi się z Meksyku.
Susz do jointów
Do skręcania jointów standardowo wykorzystuje się suszone kwiaty konopi indyjskich. W Polsce posiadanie konopi indyjskich jest zabronione prawnie. Do skręcenia jointa można wykorzystać więc susz CBD.
Czym powinien charakteryzować się dobry susz CBD?
- przebadanym i podanym składem,
- odpowiednio szczelnym opakowaniem,
- dobrymi warunkami przechowywania,
- określonym stężeniem kannabinoidów,
- świeżym zapachem,
- brakiem obcych nalotów na topach.
Crusher do suszu
Młynki do suszu zwane są także grinderami lub crusherami. Akcesoria te są niezbędne dla każdego konsumenta suszu konopnego. Pozwalają one rozdrobnić go na odpowiednio małe cząstki, co znacznie ułatwia skręcanie jointów. Teoretycznie można kruszyć susz w palcach, jednak jest to proces znacznie dłuższy, a palce konsumenta zostaną oblepione żywicą, której następnie nie wykorzystamy w joincie. Chcemy tego uniknąć, gdyż w trichomach znajduje się najwięcej pożądanych składników. Odpowiednia granulacja suszu pozwala uniknąć zjawiska „łyżki” podczas palenia jointa.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli crusherów. Najpopularniejszymi są młynki wielopoziomowe, które wyposażone są ostrza, sitko i zbiornik na kief. Można nabyć także młynki które składają się jedynie z dwóch elementów tnących.
O wyborze odpowiedniego młynka decydują potrzeby palacza. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem, sięgnij do tego poradnika wyboru młynka do marihuany.
Bletki i bibułki do skręcania
Bletki nazywane inaczej bibułkami lub papierkami. To nic innego jak osłonki z bardzo cienkiego papieru celulozowego. Co ciekawe, na rynku pojawiły się papierki wykonane z liści bananowca, a także z konopi. Bibułki służą do skręcania suszu konopnego lub tytoniu. Dobrej jakości bletki charakteryzują się równomiernym spalaniem, małą ilością popiołu po spaleniu, wytrzymałością na rozerwania i łatwością w manipulacji.
Tip.
Dobrze jest wybierać naturalne bletki bez dodatku substancji sztucznych i aromatów.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli papierków. Różnią się od siebie grubością, kolorem, materiałem i rozmiarem. Wybór odpowiednich zależy od potrzeb konsumenta. Bletki można nabyć niemal w każdym sklepie osiedlowym, a nawet w popularnym zielonym sklepie wykorzystującym w swym logo pewnego płaza.
Filtry do jointów
Klasyczne filtry papierosowe znane są od lat i niemal wszystkie marki tytoniowe wykorzystują je w swoich wyrobach. Klasyczne filtry papierosowe z powodzeniem można wykorzystywać do skręcania własnych jointów. Inną praktyką jest stworzenie własnego filtra przy pomocy kartoników dołączonych do bletek. Na rynku są także filtry wykonane z konopi, dla w pełni konopnego doświadczenia.
Istnieje wiele sposobów na stworzenie filtra do jointa, a jeden z nich można zaobserwować na zdjęciach zamieszczonych poniżej.
Co ciekawe, jako filtr do jointa można wykorzystać klasyczny makaron „świderki”.
Jego rolą w joincie jest bowiem także ochłodzenie dymu.
Jego rolą w joincie jest bowiem także ochłodzenie dymu.
Jak zwinąć jointa?
Poradnik ze zdjęciami
Przedstawimy wam krok po kroku jak stworzyć własnego jointa. Do jego przygotowania wykorzystano susz Amnesia Haze.
Do wykonania własnego jointa potrzebne będą:
- tackę lub talerzyk,
- młynek,
- bletki z filtrami lub filtry papierosowe,
- susz.
Jak zwinąć filterek? [Zdjęcia]
Filterek można wykonać z kartoników dołączonych do bletek. Na zdjęciu widoczne jest wytłoczone miejsce na jednym z końców kartonika. Wytłoczenia z jednej stron znacznie ułatwiają zwinięcie kartonika. Pierwszym krokiem jest stworzenie harmonijki z miejsca wytłoczonego, aby przypominała literę „M”. Następnie całość należy zwinąć zgodnie z kierunkiem zginania, aby kształt przypominał gotowy filtr. Ostatnim krokiem jest ponowne kilkukrotne zrolowanie filtra, co pozwoli mu zachować swój kształt.
Czas na bletki!
Bletki to cienkie papierki, które pokryte są z jednej strony lepką substancją. Ważne jest aby lepki pasek był skierowany „do góry” w przeciwnym wypadku po skręceniu jointa nie będzie można go zamknąć.
Skręcanie jointa [Zdjęcia]
Susz należy dokładnie zmielić, a następnie przesypać go na tackę. Kolejnym krokiem jest umieszczenie filtra na bibułce w sposób ukazany na zdjęciach.
Filtr wraz z bibułką należy złapać ręką dominującą. Następnie do środka bletki należy nasypać odpowiednią ilość suszu. Początkujący powinni nasypać odrobinę mniej suszu, co znacznie ułatwi skręcanie.
Susz należy dokładnie ugnieść poprzez rolowanie bletki obiema rękoma. Kolejnym krokiem jest zwinięcie jointa. Należy zrobić to obiema rękoma i zwrócić szczególną uwagę, aby bibułka owinęła się szczelnie wokoło filtra. Zwijanie kończymy polizaniem warstwy lepnej i dociśnięcie jej do jointa. Ostatnim krokiem jest złapanie jointa u szczytu i lekkie nim potrząśnięcie, co pozwoli dokładnie ubić susz. Wielu użytkowników przed paleniem zawija czubek jointa, jak na załączonym obrazku.
Podsumowanie
Zwinięcie swojego pierwszego jointa jest ekscytującym przeżyciem w życiu każdego konsumenta konopi. Należy jednak pamiętać o tym, że pierwsze jointy rzadko kiedy są idealne i nie należy się zniechęcać. To dzięki praktyce można nauczyć się to robić idealnie, żadna liczba poradników tego nie zastąpi.
Pobrano z
https://hemplo.pl/poradnik/strefa-relaks...ac-jointy/